Stacje zmiękczania
W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór wydajności stacji zmiękczania wody, które służą do usuwania z wody jonów twardości, takich jak magnez czy wapń, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie miękkiej, uzdatnionej wody. Zmiękczacze przeznaczone są do ochrony instalacji wodnych oraz urządzeń energetycznych przed osadami kamienia. Dzięki stacjom zmiękczania wody instalacje oraz urządzenia są lepiej chronione, w związku z czym na dłużej zachowują swoją sprawność. Stacje zmiękczania wody, z nowoczesnymi głowicami sterującymi,  pracują w pełni automatycznie, nie wymagają dodatkowej uwagi oraz obsługi. Duży wybór pojemności zbiorników ciśnieniowych oraz głowic sterujących sprawia, że odpowiedni zmiękczacz wody można dobrać właściwie do każdej instalacji, niezależnie od jej wielkości oraz zapotrzebowania na wodę zmiękczoną.

Pracujemy na głowicach wiodących producentów, takich jak Clack, Autotrol oraz Fleck.

Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do:
- lokali gastronomicznych,
- hoteli,
- pralni,
- spółdzielni mieszkaniowych,
- zakładów opieki zdrowotnej,
- zakładów przemysłowych.


   Formularz kontaktowy.

 
Filtracja
W wodzie może występować wiele rodzajów zanieczyszczeń stałych, które tworzą mętność oraz zawiesinę. Są to najczęściej cząsteczki, stanowiące wytrącone żelazo, mangan, piasek, ił, glinę, muł, żwir oraz pył. Ilość zanieczyszczeń stałych jest zależna od miejsca poboru wody, a także od warunków, jakie panują na danym obszarze.

W zależności od szczegółowych wymagań technologicznych, w naszej ofercie znajdziesz szeroką gamą rozwiązań, służących do filtracji wody przemysłowej. Są to przede wszystkim:
 • Filtry mechaniczne – pozbawiają wodę mechanicznych zanieczyszczeń, takich jak osady, zawiesiny, piasek czy drobinki rdzy. Stanowią istotny element wstępnej filtracji wody technologicznej, ponieważ chronią urządzenia zamontowane za filtrem.
 • Filtry narurowe – to jedno z najpopularniejszych rozwiązań do filtracji wody przemysłowej ze względu na ich niewysoką cenę. Ich funkcja jest dokładnie określana poprzez zastosowany wkład filtracyjny.
 • Filtry odżelaziające – skutecznie obniżają stężenie żelaza w wodzie i zapobiegają powstawaniu rdzawych zacieków.
 • Filtry odmanganiające – w sposób bardzo wydajny przeprowadzają filtrację wody technologicznej, usuwając z niej związki manganu.

Nasza oferta kierowana jest do:
 • zakładów przemysłowych,
 • zakładów opieki zdrowotnej,
 • spółdzielni mieszkaniowych,
 • pralni,
 • stacji uzdatniania wody.


   Formularz kontaktowy.

 
Demineralizacja
Demineralizacja jest to proces, który pozbawia wodę rozpuszczonych w niej soli, dzięki czemu zyskuje ona wysoki stopień czystości. Wykorzystywany jest wszędzie tam, gdzie jakość wody jest kluczowym warunkiem niezawodnej pracy konkretnych urządzeń. Pozbawiona nadmiaru soli woda znajduje zastosowanie na wielu płaszczyznach. Demineralizację wody można wspomagać m.in. odwróconą osmozą. W naszej ofercie znajdziesz urządzenia do produkcji wody ultra czystej, takie jak stacje RO, czyli stacje odwróconej osmozy, które wykorzystywane są używane są do produkcji wody zdemineralizowanej bez użycia środków chemicznych. Ponadto w asortymencie posiadamy także wysokowydajne demineralizatory katalityczne. Przygotowana przez takie urządzenia woda wykorzystywana jest w procesach, gdzie niezbędna jest niska przewodność elektryczna oraz duża czystość wody.

Nasza oferta kierowana jest w szczególności do:
 • zakładów produkcji spożywczej,
 • firm z branży farmaceutycznej i kosmetycznej,
 • zakładów opieki zdrowotnej (m.in. szpitali).


   Formularz kontaktowy.

 
Układy dozowania
Oferujemy szeroki wybór najnowocześniejszych urządzeń do dozowania (dawkowania) płynnych preparatów do instalacji. W sprzedaży posiadamy wysokowydajne pompy wiodących producentów, takich jak: Grundfos, Etatron oraz ProMinent, a także niezawodne zbiorniki do magazynowania aplikowanych produktów.

Dzięki prostej konstrukcji, wysokiej niezawodności i stosunkowo niskiej cenie układy dozowania znalazły zastosowanie w wielu procesach technologicznych oraz w branży przemysłowej.

Urządzenia do dozowania płynów są instalowane oraz uruchamiane przez technika naszej firmy Stimchem. Dzięki temu możesz mieć pewność, że układ dozowania będzie działał bez zastrzeżeń. Wszystkie komponenty są bowiem precyzyjnie dopasowane, by zapewnić bezpieczne i bezproblemowe użytkowanie oraz wydajną eksploatację.

Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do:
 • zakładów przemysłowych,
 • zakładów opieki zdrowotnej,
 • firm z sektora energetycznego,
 • spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych,
 • pralni,
 • pływalni.


   Formularz kontaktowy.

 
Układy odsalające
Jesteśmy producentem układów odsalania dla obiegów chłodniczych. Układy te wykonują zrzut zasolonej wody obiegu chłodniczego w oparciu o automatyczny pomiar przewodności elektrycznej wody.

Zastosowanie:
- Otwarte układy wody chłodzącej.


   Formularz kontaktowy.

Dezynfekcja wody
W ofercie naszej firmy znajdziesz także bogatą paletę preparatów przeznaczonych bezpośrednio do dezynfekcji wody pitnej oraz technologicznej, która stosowana jest w celu zapewnienia jej bezpieczeństwa mikrobiologicznego. Asortyment naszej firmy Stimchem obejmuje urządzenia, które pozwalają na dezynfekcję wody metodą chemiczną, takie jak generatory dwutlenku chloru, a także metodą fizyczną, czyli lampy UV. To dwie najpopularniejsze oraz najskuteczniejsze metody, dzięki którym możemy przeprowadzić skuteczną dezynfekcję wody, nawet w bardzo trudnych, jak również wymagających warunkach.

Dezynfekcja wody pitnej i technologicznej to gwarancja usunięcia z niej żywych oraz przetrwalnikowych form mikroorganizmów patogennych, a także zapobiegania ich powtórnemu rozwojowi w wodzie.

Nasza oferta kierowana jest w szczególności do:

·         zakładów przemysłowych,
·         małych i dużych firm,
·         szpitali oraz klinik,
·         hoteli,
·         akademików oraz internatów,
·         spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.   Formularz kontaktowy.

 
 • #1
 • #2
 • #3
 • #4
 • #5
 • #6
Kontakt
STIMCHEM
ul. Przemysłowa 51
43-100 Tychy
NIP: 6462938755
REGON: 362193168

BIURO
tel. 32 307 37 99
biuro@stimchem.pl
DZIAŁ HANDLOWY
tel. 530 183 600
handlowy@stimchem.pl
DZIAŁ TECHNICZNY
tel. 570 100 727
skowalski@stimchem.pl

KSIĘGOWOŚĆ
tel. 697 009 251
ksiegowy@stimchem.pl
Go to top